Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

Sprawy rozwodowe nie toczą się w Lublińcu. Nie wiem, czy to dobra wiadomość, czy zła, ale na pewno zaskakująca dla większości moich Klientów. Sprawy toczą się przed Sądem Okręgowym w Częstochowie.

Zanim sprawa trafi do sądu staram się rozmawiać z Klientem, czy aby na pewno rozwód jest potrzebny. Założę się, że zdziwiliby się Państwo, że ludzie potrafią zapłacić za rozwód, po czym z niego zrezygnować i poprosić o zwrot pieniędzy. Tak się zdarza i nagle po wizycie w Kancelarii małżonkowie potrafią się dogadać.

No dobrze, ale załóżmy, że rozwód jest potrzebny. Zasadniczo może on się skończyć na trzy sposoby:

  1. bez orzeczenia o winie;
  2. z orzeczeniem wyłącznej winy jednej ze stron;
  3. z orzeczeniem tzw. współwiny, czyli winy obojga małżonków.

Wszystkie trzy sytuacje dotyczą orzeczenia o rozkładzie pożycia małżeńskiego. I każda z nich to osobna historia, wymagająca ułożenia odpowiedniej strategii…

Ale wracając do tematu, załóżmy że doszło do zdrady współmałżonka i rozwód stał się koniecznością. Należy się do niego odpowiednio przygotować, czyli zebrać materiał dowodowy, a zatem:

  1. screenshoty;
  2. zdjęcia;
  3. nagrania audio;
  4. nagrania wideo;
  5. adresy świadków;
  6. dokumenty, jak np. listy;
  7. oraz ewentualnie materiał przygotowany przez detektywa.

I jak już to wszystko mamy, możemy wnieść samemu pozew o rozwód… wcale nie potrzeba mieć adwokata. Choć jest to dość trudne 

No i wreszcie ostatnia rzecz, o której nikt już nie pamięta i nie mówi. Otóż w Sądzie należy zachowywać się przyzwoicie oraz wyglądać, jak należy. Także Panowie, garnitur i krawat a Panie bez ekstrawagancji- zresztą zawsze o tym mówię kończąc rozmowę o tym, jak się przygotować.

Pozdrawiam,

29.07.2019 r., adwokat Łukasz Mikulski

Tel. 531-926-926

Kancelaria Adwokacka adw. Łukasza Mikulskiego świadczy usługi m.in. w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, alimenty, podział majątku, władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem oraz inne)

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*