Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?
Sprawy rozwodowe nie toczą się w Lublińcu. Nie wiem, czy to dobra wiadomość, czy zła, ale na pewno zaskakująca dla większości moich Klientów. Sprawy toczą się przed Sądem Okręgowym w Częstochowie.
Zanim sprawa trafi do sądu staram się rozmawiać z Klientem, czy aby na pewno rozwód jest potrzebny. Założę się, że zdziwiliby się Państwo, że ludzie potrafią zapłacić za rozwód, po czym z niego zrezygnować i poprosić o zwrot pieniędzy. Tak się zdarza i nagle po wizycie w Kancelarii małżonkowie potrafią się dogadać.
No dobrze, ale załóżmy, że rozwód jest potrzebny. Zasadniczo może on się skończyć na trzy sposoby:
- bez orzeczenia o winie;
- z orzeczeniem wyłącznej winy jednej ze stron;
- z orzeczeniem tzw. współwiny, czyli winy obojga małżonków.
Wszystkie trzy sytuacje dotyczą orzeczenia o rozkładzie pożycia małżeńskiego. I każda z nich to osobna historia, wymagająca ułożenia odpowiedniej strategii…
Ale wracając do tematu, załóżmy że doszło do zdrady współmałżonka i rozwód stał się koniecznością. Należy się do niego odpowiednio przygotować, czyli zebrać materiał dowodowy, a zatem:
- screenshoty;
- zdjęcia;
- nagrania audio;
- nagrania wideo;
- adresy świadków;
- dokumenty, jak np. listy;
- oraz ewentualnie materiał przygotowany przez detektywa.
I jak już to wszystko mamy, możemy wnieść samemu pozew o rozwód… wcale nie potrzeba mieć adwokata. Choć jest to dość trudne
No i wreszcie ostatnia rzecz, o której nikt już nie pamięta i nie mówi. Otóż w Sądzie należy zachowywać się przyzwoicie oraz wyglądać, jak należy. Także Panowie, garnitur i krawat a Panie bez ekstrawagancji- zresztą zawsze o tym mówię kończąc rozmowę o tym, jak się przygotować.
Pozdrawiam,
29.07.2019 r., adwokat Łukasz Mikulski
Tel. 531-926-926
Kancelaria Adwokacka adw. Łukasza Mikulskiego świadczy usługi m.in. w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, alimenty, podział majątku, władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem oraz inne)
adwokat, mgr prawa, ukończył studia na Wydziale Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego i handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA) na poziomie Executive organizowane przez Collegium Humanum- Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie w partnerstwie z Apsley Business School w Londynie oraz studia Doctor of Business Administration (DBA) tamże. Od 2012 roku członek Izby Adwokackiej w Częstochowie. Wyróżniony przez Okręgową Radę Adwokacką w Częstochowie za najlepiej zdany egzamin adwokacki w 2017 r. Od 2018 roku radny Rady Miejskiej w Lublińcu.